• randveerud
 • ema, isa ja leevike: leevike ja auh auh

  Monday, April 03, 2006

  leevike ja auh auh

  leevikesele meeldivad väga loomad. eriti siis, kui nad on raamatus või televiisoris või kaugel aia taga. päris koera või kassiga kohtudes hakkab ta veidi pelgama. ja alati, kui leevike kuskil looma näeb, hakkab ta haukuma: "au-au-auh." ema ja isa proovivad talle seletada, et haugub koer ja äärmisel juhul ka rebane, aga kindlasti mitte kass ega kurg. leevike ütleb küll püüdlikult: "kass" ja kohe sinna otsa: "au-au-au."
  õnneks oskas leevike enne haukumist ka natuke muid sõnu. tema lemmiksõnaks on kindlasti "issake", mida ta omaette askeldades pidevalt pobiseb. leevikese ema aga oli esimese asjana hakanud haukuma ja alles hiljem tulid emme ja aitäh ja need ülejäänud sõnad.
  peale loomade arvab leevike, et haukumise häält teeb veel ka delma margariinimehike televiisorist. ja tal võib vabalt õigus olla, kuna sellist elukat pole ei leevikese ema ega isa veel päriselus kohanud.

  10 Comments:

  Blogger krista said...

  meil on issakese asemel oi-oi.... eriti kui piim maha läheb või vildikas ise riiete peale joonistanud on....

  hästi nõudliku häälega tuleb ai-ai-ai kui keegi tahab Ketlini käest mõnda mänguasja ära võtta.

  Monday, 03 April, 2006  
  Blogger ema, isa ja leevike said...

  meil tähendab ai-ai pai-paid. see tekitab ka mõnes segadust.

  Monday, 03 April, 2006  
  Blogger Anu said...

  Me Susanna ütleb siiani kassi kohta "näu", kuigi sõna "kass" on ka selge.

  Monday, 03 April, 2006  
  Blogger triibik said...

  Kui Mirr väike oli, siis oli haukumine tal kah esimene sõna vist. Või oli "õue". Igatahes kui me mööda Kolde puiesteed mere poole kütsime, siis haukus ta jämeda häälega enam-vähem kogu tee.

  Monday, 03 April, 2006  
  Blogger oravake said...

  Meie poiss hakkas kõigepealt röhkima hoopis ja enamus loomi olid "iga'd" ehk sead. Ülejäänute kohta ütles küll "aua". Aga omaette imestamise sõnaks oli Sandril "Heldeke!", millega kaasnes vanainimeselik peavangutamine.

  Monday, 03 April, 2006  
  Blogger andry said...

  päris esimesed sõnad kosnevad silpidest. ma ka ei tea, aga nii need lastekõneuurijad väidavad.

  Laps kombineerib lahtisest ja kinnisest suust tulevaid hääli ja tihti kõlab näiteks am amm aa, millest on kerge tekkima mamma, või emme, või ema.

  Kunagi oli muide Soomes lapsenutu uurimise kongress. Tõsijutt. Eriti naljakas on see sõna soome keeles: vauvanitkuntutkijat

  Ja ühekuuse lapse nutus on kokku loetud 18 eri sõnumit keskmiselt.

  Nii et laps räägib ikka enne ka, kui ta rääkima hakkab.

  Tuesday, 04 April, 2006  
  Blogger Jubejuss said...

  Meil oskab noorem poeg öelda transistor ja polüretaan. Esimest kasutab ta siis kassi ja teist vastavalt koera kohta. Tshiili arankaariat, aga kutsub ta millegipärast pooljuhtdioodiks, mind idioodiks ja ema õppealajuhatajaks

  Tuesday, 04 April, 2006  
  Blogger Anu said...

  heh, Jubejuss, vaata, et sa siis ikka lapsele selgitad, et tegelikult on polÜUretaan:P

  Wednesday, 05 April, 2006  
  Anonymous Anonymous said...

  meie 1,6a tähendab ai-ai-ai Blackyt - kuulis raadiost, kuidas lauldi aiaiaiaiaiaiai ja oligi laul selge:)
  siis väga kõva häälega naermine tähendab hobust. mul on vahel veidi piinlik, kui trolliga hipodroomist mööda sõidame. ega rahvas tea, et see on hobuse hääl. järgmisele lapsele ma hobusehirnumist ei õpetaks.

  Sunday, 16 April, 2006  
  Blogger öö said...

  see seal delmareklaamis ei ole margariinimehike, vaid kõige ehedam tatipall ja mina ei suuda mitte kunagi selle läraka pärast delmat osta. sest mulle näidatakse igal õhtul selget pilti sellest, kuidas tatipall kalpsab köögis ringi ja ronib siis tagasi võipütti. samamoodi on colgate-mehikesega, kes ronib pastatuubi otsast välja ja pärast sisse tagasi. aga no see näeb vähemalt mehikese moodi välja. delmal on lihtsalt... tatipall!

  Wednesday, 28 June, 2006  

  Post a Comment

  << Home